PC-GAMES.CZ

Nejzajímavější novinky z CES 2020

Nejzajímavější novinky z CES 2020

CES 2020

Novináři měli možnost nakouknout výrobcům pod ruce již s předstihem. Nikoho asi nepřekvapí, že budoucnost patří chytrým přístrojům. Prim na letošním ročníku hrály především inteligentní přístroje, které se zaměřují na zdraví.

Chytrý zubní kartáček Colgate

Elektrické zubní kartáčky nejsou žádnou novinkou. Na pultech obchodů jsou k dostání dokonce i chytré modely, které lidem poradí, jak si správně čistit zuby. Na úplně jinou úroveň však čištění zubů posouvá novinka zvaná Colgate-Palmolive Plaqless Pro, která dovede sama poznat, když je v puse něco v nepořádku. Díky zabudovanému pohybovému senzoru tato moderní vychytávka přesně pozná, které zuby jste si již čistili a které nikoliv. Vše přitom v reálném čase vykresluje na displej připojeného zařízení. Pokud jste tedy například některým zubům věnovali málo péče, kartáček to pozná a upozorní vás na to.

Na veletrhu CES byl chytrý kartáček Colgate-Palmolive Plaqless Pro oceněn jako nejlepší inovace letošního roku v oblasti chytré elektroniky. Novinka by se měla objevit na pultech obchodů ještě v letošním roce. Informace o ceně a přesné dostupnosti výrobce ujasní teprve v nadcházejících týdnech.

Sluneční brýle s rozšířenou realitou

Na první pohled vypadá novinka Lightin 1 od společnosti Guangli jako obyčejné brýle. Ve skutečnosti jde ale o daleko sofistikovanější zařízení, v podstatě se jedná o kompletní systém pro rozšířenou realitu – ta dovede propojit virtuální svět s tím skutečným. Kvůli náročné konstrukci a nárokům na kompaktní rozměry celá řada společností výrobu brýlí pro rozšířenou realitu vzdala a zaměřují se spíše na virtuální realitu. Model Lightin 1 však jasně ukazuje, že vyrobit takové zařízení, jaké by našlo uplatnění v běžné praxi, skutečně jde.

Takto kompaktních rozměrů se výrobci podařilo dosáhnout díky tomu, že část s elektronikou umístil do krabičky, která je k brýlím připojená tenkým kabelem. Krabičku o velikosti menšího telefonu je pak možné umístit do kapsy u košile nebo kalhot. Přes novinku se člověk dívá jako přes obyčejné brýle, ale do zorného pole jsou dokreslovány důležité informace. Při cestě městem nebo řízení automobilu se tak člověk může nechat brýlemi navigovat, v obchodě může zase porovnávat ceny zboží na internetu a ve volných chvílích může sledovat zprávy nebo předpověď počasí.

Chytrá podložka vás hlídá při cvičení

Umí mluvit, poslechne vás na slovo, sleduje vaše sportovní výsledky a motivuje vás k vyšší aktivitě. Jde zkrátka o perfektního asistenta na cvičení. Vše výše popsané umí chytrá podložka YogiFi. Jak už samotný název napovídá, novinka je určena především pro milovníky jógy. I když na první pohled může vypadat jako obyčejná cvičební podložka, ve skutečnosti jde o sofistikované zařízení, které je celé prošpikované nejrůznějšími senzory. Díky tomu podložka přesně pozná, jak jednotlivé cviky provádíte. Dovede tedy analyzovat nejen vaši aktivitu, podobně jako nejrůznější fitness náramky, ale také techniku cvičení. Díky zabudovanému reproduktoru pak podložka sama pozná, pokud necvičíte správně, a upozorní vás na to.

V prodeji se objeví také vylepšená verze, která má zabudovaný velký dotykový displej, a dokonce i projektor. Ten může promítat na stěnu videa s přírodou, abyste se během cvičení co nejvíce uvolnili. Pro navození té správné atmosféry nechybí ani osvěžovač vzduchu, který vypouští vůně podle promítaných videí.

Notebook s ohebným displejem

Intel se pochlubil prototypem notebooku, který má ohebný displej přes celou vnitřní plochu. Jedná se tak velikostně o menší cestovní notebook, který má ale místo klávesnice pokračování displeje. Prototyp je nazvaný Horseshoe Bend a nabízí OLED displej o velikosti 17,3 palce s úhlopříčkou 4:3 v rozloženém stavu. Zařízení přitom lze používat v polorozevřeném stavu jako klasický notebook s virtuální klávesnicí. V takovém případě má úhlopříčka horní části přibližně dvanáct palců. Případně lze zařízení plně rozložit a vyklopit stojánek podobný těm, které má Microsoft u svých Surface tabletů. Pak získáte 17″ tablet s výkonem počítače, ke kterému stačí připojit externí klávesnici.

Nejrychlejší monitor Asus ROG Swift 360

Společnosti Nvidia a Asus společně na této akci odhalily nejrychlejší monitor na světě, ten jako první nabízí obnovovací frekvenci 360 Hz. Dosavadní profesionální panely zvládaly pouze 240 Hz. Nejrychlejší monitor se jmenuje Asus ROG Swift 360. Právě číslovka v názvu odkazuje na rekordní obnovovací frekvenci, která by měla přinést hráčům ostřejší obraz, a především v rychlých esportových titulech i cennou konkurenční výhodu. Na výstavišti si mohli návštěvníci vyzkoušet prakticky hned vedle sebe tradiční Full HD panel s obnovovací frekvencí 60 Hz a následně novinku, která je v praxi až šestkrát rychlejší. A rozdíl to byl opravdu markantní. Rychlejší odezva v praxi vylepšuje hráčovo zaměřování, sledování cíle a celkové vnímání hry.

Mobilní herní konzole Alienware UFO

Společnost Alienware, která patří pod Dell, představila na letošním CESu velmi zajímavý koncept mobilní herní konzole UFO, která v mnohém kopíruje konstrukci oblíbeného Nintendo Switche. Alienware UFO má oproti Nintendu Switch větší displej a podsvícené klouby levého a pravého ovladače. Oba tyto ovladače lze z displejové části vysunout a spojit v jeden celek pomocí plastového středu. Díky tomu lze vytvořit jeden ucelený ovladač. Uvidíme, jestli se z konceptu nakonec stane skutečný produkt a jak Alienware vyřeší problém například s nízkou výdrží na baterii, která s hraním her na Windows velmi úzce souvisí.

Nové vozítko Segway

Tento osobní transportér se jmenuje S-Pod a stejně jako vlajkové vozítko Segwaye disponuje dvěma koly. Podle tiskové zprávy dokáže vyvinout rychlost až 38 km/hod a uveze náklad o váze 120 kg. Výhodou je, že při jeho řízení se nemusíte naklánět dopředu či dozadu, abyste se pohybovali požadovaným směrem – prostě jen pohodlně sedíte a mačkáte knoflíky na ovládacím panelu. Při brzdění dochází k posunu těžiště, což údajně eliminuje možnost převrácení S-Podu v téměř jakékoliv situaci. Maximální dojezd na jedno nabití činí cca 70 kilometrů. S-Pod byl navržen pro používání v uzavřených areálech, jako jsou letiště, zábavní parky či paluba luxusní kosmické lodi budoucnosti. Mohlo by tedy jít o elegantnější alternativu k elektrickým skútrům, golfovým vozítkům atd.